Nowy album FORMIS w barwach DEFENSE

Premiera najnowszej płyty Formis będzie miała miejsce 24 czerwca. Wydawnictwo ukaże się dzięki współpracy Damned Pages oraz Defense Records.

Czwarta już płyta zespołu nosić będzie tytuł „Pogromca” i będzie powrotem Formis po blisko czteroletniej ciszy. Sam krążek powstał w dobie największych zmian w składzie, które można określić wręcz jako rewolucyjne.

Najnowszy materiał chyba śmiało można nazwać gitarową fuzją Formis i Frontside. Oprócz założyciela zespołu i zarazem jego gitarzysty Huberta Nowaka strunowy trzon zespołu tworzą znani z Frontside: Daron (gitara solowa i rytmiczna) oraz Wojciech Nowak (bas).

Za wokale odpowiedzialny jest Barton (wcześniej śpiewający między innymi w Lostbone, czy Chain Reaction), zaś instrumenty perkusyjne oraz ambienty ogarnął Marcin Zdeb (wcześniej bębniący choćby w krakowskim Vane).

Rezultatem tej kolaboracji jest „Pogromca”, krążek z tekstami wyłącznie w języku polskim, do czego zespół zdążył już przyzwyczaić na swojej poprzedniej płycie. Co z tego wyszło można się przekonać słuchając „Czergid” – pierwszego singla z nadchodzącej płyty:


Jeszcze garść informacji technicznych:
– format płyty: digipak
– produkcja: Hubert Nowak, Dariusz „Daron” Kupis
– miks & mastering: Tomasz 'ZED’ Zalewski
– opracowanie graficzne: Łukasz „Pachu’ Pach
– nagrania wokale: Huge Studio & Bartosz Góra

Nowa płyta ISCARIOTA dostępna do odsłuchu.

Z niekrytą satysfakcją udostępniamy do odsłuchu w całości najnowszy album ISCARIOTA „Legenda”. Płyta została nagrana w Zed Studio w składzie:
Piotr Piecak – śpiew, Dominik Durlik – gitary, Piotr Zapart – bas, Krystian Bytom – perkusja. Za oprawę graficzną odpowiada Jerzy Kurczak.

„Legendę” wraz ze wznowieniem debiutanckiego albumu ISCARIOTY „Cosmic Paradox” można zamawiać w naszym sklepie: metalshop.net.pl

Defense Festival już 25 maja w Krakowie

https://www.defensemerch.com/wp-content/uploads/2019/05/DefenseFest_poster_LQ-net.jpg

W najbliższą sobotę, 25 maja 2019 r. w klubie ZetPeTe przy ul. Dolnych Młynów w Krakowie odbędzie się kolejna odsłona Defense Festiwal, naszej flagowej imprezy. Oprócz koncertów czołowych przedstawicieli wytwórni, podczas imprezy będzie miała miejsce premiera czterech najnowszych wydawnictw CD z logiem Defense Rec.: Invocation Spells „Unholy Blasphemy”, Infest „Anger Will Remain”, Psychoneurosis „Dead, but… still alive” oraz Dira Mortis „Euphoric Convulsions’.

https://www.defensemerch.com/wp-content/uploads/2019/05/Defense_flyer.jpg

Na festiwalu wystąpią:
Terrordome – Thrash, Kraków
Ulcer- Death, Lublin
TENEBRIS – Prog, Łódź
Psychoneurosis – Grind, Zagłębie
Dira Mortis – Death, Gorlice/Lublin
Maggoth – Thrash, Łódź
R.O.D – Thrash, Lublin

Bilety w cenie 39 zł (w dniu koncertu 49 zł) dostępne on-line: https://store.terrordome.net
Sprzedaż stacjonarna biletów: Sklep Muzyczny Metal Shop ul. Długa 17, Kraków
Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/407792029984421

Przedpremierowy odsłuch splitu O.D.R.A i PARH

30 marca 2019 r. ukaże się split album O.D.R.A i PARH, dwóch polskich formacji eksplorujących najbrudniejsze rejony sludge metalu. O ile O.D.R.A z pięcioma płytami długogrającymi na koncie zapisała się na stałe w świadomości polskich miłośników gatunku, o tyle płocki PARH, który umiejętnie łączy sludge z elementami punka i death metalu, to ciągle pewne novum na polskim podwórku. Oba zespoły przygotowały swoje nagrania specjalnie na potrzeby tej kooperacji. Wydawnictwo powinno zaspokoić gusta adeptów twórczości Grief, Dystopia, Buzzov•en, a nawet Abscess. Zapraszamy do przedpremierowego odsłuchu na łamach Musick Magazine.

Oprawą graficzną zajęli się dwaj muzycy PARH, Robert Passon oraz Rafał Strzemieczny, który w ten sposób komentuje przekaz słowno-muzyczny albumu:

„Zlepek patologicznych emocji, mizantropii i bezkrytycznej obserwacji społeczeństwa, spowitego mgłą beznadziei i rezygnacji, pełnego cywilizacyjnego smrodu gnijącego truchła ludzkiej moralności”.

Tomasz Osiński, wokalista O.D.R.A dodaje:

„Postapokaliptyczny surfing między budynkami osiedla WuWa. Nihilistyczny dryf na ostatnie piętra Trzonolinowca sterowane komputerem Odra seria 1305”.

Materiał ukaże się w formie klasycznego jewelcase CD za pośrednictwem Defense Records oraz Mythrone Promotion. Pierwsza możliwość ”fizycznego” nabycia płyty będzie miała miejsce 30 marca podczas Helicon Metal Festiwal II w warszawskim VooDoo Club (https://www.facebook.com/events/2187078101573768/).

Przedpremierowy odsłuch nowego krążka R.O.D

Drugi album thrash metalowców z R.O.D, zatytułowany #SocietyKill dostępny jest w całości do odsłuchu dzięki uprzejmości Musick Magazine.

Materiału można posłuchać tutaj: http://www.musickmagazine.pl/archiwa/6561

ROD_cover

Płyta ukaże się 4 maja 2018 r. w formacie CD nakładem Defense Records/Mythrone Promotion, a premierę uświetni dwudniowa, jubileuszowa edycja Thrash Attack Lublin, na której oprócz R.O.D wystąpią m.in. Ulcer, Brüdny Skürwiel, Rotengeist i Deivos. Szczegóły na temat imprezy na Facebooku (https://www.facebook.com/events/176361943141243/)

R.O.D po doprawionym crossoverem debiucie Death for All zaostrza przekaz, co wprost przełożyło się na radykalizację kursu muzycznego. Gitarzysta Szlucher podsumowuje bezpardonową zawartość płyty krótko:

„#SocietyKill to środkowy palec skierowany do tej części społeczeństwa przez którą mamy chujnię. 5 lat pod górę i wiatr w oczy, więc wkurwienie się udziela. Bez owijania w bawełnę, szybki strzał prosto między oczy. Walka trwa, a R.O.D wraca do gry!”

Więcej informacji:

https://www.facebook.com/razorofdeath/

Reedycja taśm demo jasielskiego OVERLORD dostępna!

Dzięki kooperacji Defense Records z Mythrone Promotion światło dzienne ujrzał CD „Overland …Is Everywhere” – reedycja nagrań demo jasielskiego Overlord, jednej z bardziej rozpoznawalnych formacji death metalowych polskiej sceny lat dziewięćdziesiątych. Płyta zawiera obie demówki zespołu tj. „Overland” z 1995 r. oraz starszą o rok „…Is Everywhere”. Materiał został starannie zgrany z taśm matek przez sam zespół, zaś oprawę graficzną wykonano na podstawie oryginalnej poligrafii kaset. Ponadto booklet zawiera archiwalne fotografie zespołu „z epoki” oraz okolicznościowe komentarze ludzi związanych ze sceną metalową.

Overland_kompilacja

Oficjalna premiera wydawnictwa odbyła się 20 stycznia 2018 r., 25 lat od pierwszej próby Overlord, podczas festiwalu IRON FEST w Krośnie na którym wystąpią Neolith, Thunderwar oraz Kalt Vindur.

Ponadto, w przygotowaniu są okolicznościowe, limitowane koszulki zespołu Overlord, które zamówić można jedynie w przedsprzedaży do 31 stycznia 2018 r.w sklepie internetowym Mythrone Promotion pod adresem http://mythrone.8merch.com/

Overlord_TS

Overlord powstał końcem 1992 roku, kiedy rozpadają się dwie jasielskie formacje metalowe, INSOMNIA i GOD. Po roku prób, OVERLORD w lutym 1994 roku rejestruje debiutanckie demo „…Is Everywhere”. Formacja promuje swoje demo rozsyłając je do edytorów zinów w kraju i za granicą. Uczestniczy także w kilku lokalnych koncertach oraz bierze udział w TRUE BELIEF FEST, na którym występuje obok LAKE OF TEARS, CHRIST AGONY czy VADER. W grudniu 1995 roku w MDK w Jaśle grupa rejestruje swoje drugie demo „Overland”, które podobnie jak pierwszy materiał trafia do wielu rozgłośni radiowych, edytorów zinów oraz wytwórni płytowych na całym świecie, a ukuta przez zespół formuła Galician Death Metal staje się powszechnie znana w polskim podziemiu metalowym. Utwory z „Overland” ukazują się na kilku podziemnych taśmach kompilacyjnych. W kwietniu 1998 roku zespół wchodzi do sanockiego Manek Studio, gdzie rejestruje promo „Tape ’98”. W listopadzie tego samego roku ponownie w Manek Studio pod okiem Arkadiusza „Malty” Malczewskiego OVERLORD nagrywa debiutancką płytę „In The World Of Time”. Mimo intensywnej promocji, licznych, pochlebnych recenzji, publikacji niektórych nagrań na kompilacjach (np. „Blood To Come Vol. 9” czy „Burning Abyss Compilation”) nie udaje się zespołowi sfinalizować żadnej umowy wydawniczej. „In The World Of Time” ostatecznie nie ukazuje się w oficjalnym obiegu. W roku 2000 OVERLORD kończy działalność . W 2009 r. pamięć o zespole ożywa na nowo za sprawą Surgical Diathesis Records, która podejmuje się wydania „In the World of Time” na srebrnym krążku. Premiera albumu odbyła się 30 kwietnia 2009 r., ponad 10 lat od nagrania płyty. W 2010 r. OVERLORD ponownie zwiera szyki, aby 12 lutego w jasielskim klubie „Europa” zagrać specjalny, 21 w dorobku, pożegnalny koncert.

Premierowy odsłuch nowego krążka Cremaster!

Na przełomie października i listopada zmaterializuje się w formie płyty pleśniowej nowy album Cremaster zatytułowany zwiewnie „Wcale nie jestem zadowolony z tego co zrobiłem dotychczas i mam zamiar zacząć od początku”.

Obrońcy metalu po raz piąty wchodzą do tej samej rzeki serwując nam aż 13 hymnów ku chwale komunikacji, edukacji i defekacji publicznej, zdrowego trybu życia, ochrony przyrody oraz niestrawności politycznej. Czternasty hymn jest tajemniczy i nie ma tytułu, ale ma przesłanie.

Cremaster_front

Przesłanie ma też Badhed:

„Zdecydowanie najcięższa i najspójniejsza muzycznie płyta w dyskopatii Cremaster. Życie zrobiło się cięższe, szybsze, brutalniejsze, to i ostatnia nasza ekskrementacja muzyczna i tekstowa również. Humoru też nie zabraknie, bo i raz na tydzień po pijaku każdy się nieśmiało zaśmieje.”

Cremaster_hord_fot_Michał-Szwerc

Dopóki samozwańcza spółdzielnia pracy nie zrobi tego, co do niej należy, możecie przedwcześnie radować się tymi dziełami dzięki staropolskiej gościnie Musick Magazine:

http://www.musickmagazine.pl/archiwa/6467

Płytę nagrano tak jak umiano, a umiano dobrze, bo w pocie czoła na próbach długo ćwiczono, w Torowa Studio w Rzeszowie. Wymyślili ją Kiwi z Badhedem i trochę Hubert Więcek. O życiu opowiedział Tektur z pomocą Badheda i Dominiki Kobiałki w jednej piosence. Okryciem wierzchnim całość okrył Ataman Tolovy, a na pastwę losu znowu postanowili wydać Defense Records razem z Mythrone Promotion.

HORRORSCOPE ponownie w Defense Records!

Jesienią tego roku ukaże się najnowszy krążek śląskich thrashersów z Horrorscope – „Altered Worlds Practice”. Płyta zarejestrowana została w okresie od kwietnia do sierpnia bieżącego roku w renomowanym ZED Studio, w dość egzotycznej, bo usytuowanej w bezpośrednim sąsiedztwie Pustyni Błędowskiej, lokalizacji. Pod okiem Tomasza ZEDa Zalewskiego, odpowiadającego za wszystkie etapy produkcji materiału, Horrorscope zdecydował się na nagranie albumu w klasyczny, wręcz analogowy sposób, stawiając na wypracowane przez lata, autentyczne, potężne i żywe brzmienie grupy.

Horrorscope_AWP

„AWP jest najmroczniejszym i najcięższym muzycznie z naszych dotychczasowych dokonań – twierdzą zgodnie członkowie zespołu – zaś w warstwie tekstowej i graficznej stanowi spójny koncepcyjnie przekaz artystyczny, o dość intrygującej i pesymistycznej wymowie.” Tytuł siódmego już, pełnowymiarowego, studyjnego albumu zespołu nawiązuje do alternatywnych poszukiwań metod na rozwiązanie dręczących zachodnią cywilizację problemów. Za okładkę, zdjęcia oraz całość grafiki odpowiedzialna jest Natalia Jonderko (www.nstation.pl). „Tekstem i obrazem jak zawsze dotykamy tematów społecznych, religijnych i politycznych. I choć w tym przypadku graficznie trochę oddalamy się od tego świata, to tekstowo jak najbardziej pozostajemy na Ziemi.”

W sesji nagraniowej między innymi gościnnie uczestniczył doskonały gitarzysta solowy Sergio Klein, znany miłośnikom thrashmetalu ze swoich dokonań w niemieckim The Outside oraz chilijskim Criminal. Sergio, dodając smaku całości, zarejestrował iście szaleńcze solo do utworu „Parallel Worlds Practice”.

Na krążku znajdzie się ponad 46 minut materiału, który oprócz tradycyjnej thrashowej kanonady zawiera również sporo ekstremalnej brutalności, ale przy okazji także wiele melodyjnych rozwiązań oraz jak zwykle solidny warsztat instrumentalistów. Całość koncept-albumu to 9 utworów, plus dodatkowo cover tuzów szwedzkiego metalu, zespołu Entombed, łącznie ponad 46 min muzyki.

Tracklista wygląda następująco:
1.Headhunters Are Back
2.Parallel Worlds Practice
3.Countdown Of The Mad
4.Chaos Approved
5.Delicious Hell
6.The Jinx
7.Der Jäger (Striking With Impunity)
8.Addicted To Fear
9.Direction Backwards
10.Wolverine Blues

Nowe płyty WHOREHOUSE i ROTENGEIST w barwach Defense Records

Znana z zamiłowania do thrash metalu krakowska Defense Records w maju uraczyła słuchaczy dwoma wysokogatunkowymi premierami płytowymi.

Pierwszą z nich jest dłuuugo oczekiwany drugi album studyjny krakowskiego WHOREHOUSE pod wiele mówiącym tytułem „Corporation”. Po ośmiu latach od wspólnego debiutu zespołu i wytwórni płytą „Execution of Humanity”, obie strony ponownie celebrują przymierze w ramach KRK Thrash Area.

whorehouse_-_corporation

Powtórne wejście do tej samej rzeki Wydawca uzasadnia tymi słowy:

„Płyta kompletna, pieczołowicie poskładana, dopięta na ostatni guzik. THRASH METAL środka, czasów niepoetyckich, ery upadku moralności i pospolitego kurewstwa. Dostojny, aptekarsko wyważony, wypija krew nie robiąc dziurki. Średnie, równe tempo, bez nadmiernego galopu ani zamulania. Natarczywe zadawanie wyniszczających ciosów, konsekwentne nękanie podsumowane instrumentalną wizją nieuchronnej apokalipsy.”

„Corporation” nagrano w Studio 67 pod okiem Dominika Burzyma, zaś za okładkę odpowiada Łukasz Jaszak, co samo w sobie jest już wystarczającą rekomendacją dla strony produkcyjnej albumu.

Na zachętę dostajemy od zespołu utwór tytułowy „Corporation”, zaś całą płytę można dorwać w sklepie Defense Records: http://defense.8merch.com/whorehouse_corporation-id12825

Nie mniej konkretnie wypada druga z majowych premier krakowskiej wytwórni, mianowicie trzeci album przemyskiego ROTENGEIST pod tytułem „The Test That Divides Us All”. Po trzech latach od znakomitej płyty „Start to Exterminate” przemyskie trio serwuje dojrzałą wizję thrash metalu, o której Wydawca mówi:

„Thrash metal trzeciego wieku, pełen godności, taktu, finezji i intuicyjnego polotu. Doświadczony życiowo, wyrachowany i nieufny, choć jednocześnie wybuchowy i nieprzewidywalny. Większość przegapi, niewielu sprawdzi i doceni. Śmiałków spotka nagroda i dostatnie życie ze szczerym uśmiechem na twarzy aż do późnej starości.”

Rotengeist_-_the_test

Płytę zarejestrowano w rzeszowskim Torowa Studio z Przemysławem Rzeszutkiem za konsolą, zaś oprawę graficzną przygotował Przemysław Szymaniak, duch sprawczy Tenebris. Na płycie pojawiło się kilku muzycznych gości (m.in. Marek Pająk z Vader, Esqarial i Amorphous) oraz brawurowa interpretacja „Gestu Idoli” z repertuaru grupy Karcer.

Nie czekając na poklask, Rotengeist serwuje słuchaczom „The Test That Divides Us All” do sprawdzenia w całości na swoim profilu Bandcamp, a po namacalną wersję albumu odsyłamy tutaj: http://defense.8merch.com/rotengeist_the_test_that_divides_us_all-id12511

Nowa płyta FORMIS w barwach Defense Records

17 marca 2017 r. ukaże się „Chaozium” – najnowsza, trzecia płyta death metalowców z FORMIS. Zgodnie z zapowiedziami muzyków, album jest zdecydowanie mroczniejszy od poprzednich dokonań, a partie wokalne wykonane w języku polskim. Jako przedsmak wydawnictwa, zespół udostępnił przedpremierowo utwór „Haeresis”, w którym gościnnie wystąpił Dariusz „Daron” Kupis z Frontside.

Oprócz Darona, w sesji nagraniowej gościnnie udział wzięli Chris z Voidhanger i Infernal War oraz Przemysław Latacz z Planet Hell. „Chaozium” zarejestrowany został w JNS Studio, a miksami i masteringiem zajął się Piotr Gruenpeter (Satanic Audio). Za okładkę odpowiada Izabela Krawczyk.

Tracklista:
1. Arcanum
2. Skaven
3. Alchemizer
4. Fornelius
5. Epigon
6. Silurian
7. Haeresis
8. Luminescent
9. Chaozium

Ponadto, po marcowych premierach płyt FORMIS „Chaozium” i UGANGA „Opressor” zapowiadamy kolejne wydawnictwa.

Na kwiecień planowane jest thrashowe uderzenie w postaci nowych płyt WHOREHOUSE „Corporation” oraz ROTENGEIST „The Test That Divides Us All”.

Więcej informacji:

Formis
https://www.facebook.com/formismetal