Nowy album FORMIS w barwach DEFENSE

Premiera najnowszej płyty Formis będzie miała miejsce 24 czerwca. Wydawnictwo ukaże się dzięki współpracy Damned Pages oraz Defense Records.

Czwarta już płyta zespołu nosić będzie tytuł „Pogromca” i będzie powrotem Formis po blisko czteroletniej ciszy. Sam krążek powstał w dobie największych zmian w składzie, które można określić wręcz jako rewolucyjne.

Najnowszy materiał chyba śmiało można nazwać gitarową fuzją Formis i Frontside. Oprócz założyciela zespołu i zarazem jego gitarzysty Huberta Nowaka strunowy trzon zespołu tworzą znani z Frontside: Daron (gitara solowa i rytmiczna) oraz Wojciech Nowak (bas).

Za wokale odpowiedzialny jest Barton (wcześniej śpiewający między innymi w Lostbone, czy Chain Reaction), zaś instrumenty perkusyjne oraz ambienty ogarnął Marcin Zdeb (wcześniej bębniący choćby w krakowskim Vane).

Rezultatem tej kolaboracji jest „Pogromca”, krążek z tekstami wyłącznie w języku polskim, do czego zespół zdążył już przyzwyczaić na swojej poprzedniej płycie. Co z tego wyszło można się przekonać słuchając „Czergid” – pierwszego singla z nadchodzącej płyty:


Jeszcze garść informacji technicznych:
– format płyty: digipak
– produkcja: Hubert Nowak, Dariusz „Daron” Kupis
– miks & mastering: Tomasz 'ZED’ Zalewski
– opracowanie graficzne: Łukasz „Pachu’ Pach
– nagrania wokale: Huge Studio & Bartosz GóraComments are closed.