HORRORSCOPE ponownie w Defense Records!

Jesienią tego roku ukaże się najnowszy krążek śląskich thrashersów z Horrorscope – „Altered Worlds Practice”. Płyta zarejestrowana została w okresie od kwietnia do sierpnia bieżącego roku w renomowanym ZED Studio, w dość egzotycznej, bo usytuowanej w bezpośrednim sąsiedztwie Pustyni Błędowskiej, lokalizacji. Pod okiem Tomasza ZEDa Zalewskiego, odpowiadającego za wszystkie etapy produkcji materiału, Horrorscope zdecydował się na nagranie albumu w klasyczny, wręcz analogowy sposób, stawiając na wypracowane przez lata, autentyczne, potężne i żywe brzmienie grupy.

Horrorscope_AWP

„AWP jest najmroczniejszym i najcięższym muzycznie z naszych dotychczasowych dokonań – twierdzą zgodnie członkowie zespołu – zaś w warstwie tekstowej i graficznej stanowi spójny koncepcyjnie przekaz artystyczny, o dość intrygującej i pesymistycznej wymowie.” Tytuł siódmego już, pełnowymiarowego, studyjnego albumu zespołu nawiązuje do alternatywnych poszukiwań metod na rozwiązanie dręczących zachodnią cywilizację problemów. Za okładkę, zdjęcia oraz całość grafiki odpowiedzialna jest Natalia Jonderko (www.nstation.pl). „Tekstem i obrazem jak zawsze dotykamy tematów społecznych, religijnych i politycznych. I choć w tym przypadku graficznie trochę oddalamy się od tego świata, to tekstowo jak najbardziej pozostajemy na Ziemi.”

W sesji nagraniowej między innymi gościnnie uczestniczył doskonały gitarzysta solowy Sergio Klein, znany miłośnikom thrashmetalu ze swoich dokonań w niemieckim The Outside oraz chilijskim Criminal. Sergio, dodając smaku całości, zarejestrował iście szaleńcze solo do utworu „Parallel Worlds Practice”.

Na krążku znajdzie się ponad 46 minut materiału, który oprócz tradycyjnej thrashowej kanonady zawiera również sporo ekstremalnej brutalności, ale przy okazji także wiele melodyjnych rozwiązań oraz jak zwykle solidny warsztat instrumentalistów. Całość koncept-albumu to 9 utworów, plus dodatkowo cover tuzów szwedzkiego metalu, zespołu Entombed, łącznie ponad 46 min muzyki.

Tracklista wygląda następująco:
1.Headhunters Are Back
2.Parallel Worlds Practice
3.Countdown Of The Mad
4.Chaos Approved
5.Delicious Hell
6.The Jinx
7.Der Jäger (Striking With Impunity)
8.Addicted To Fear
9.Direction Backwards
10.Wolverine BluesComments are closed.