Reedycja taśm demo jasielskiego OVERLORD dostępna!

Dzięki kooperacji Defense Records z Mythrone Promotion światło dzienne ujrzał CD „Overland …Is Everywhere” – reedycja nagrań demo jasielskiego Overlord, jednej z bardziej rozpoznawalnych formacji death metalowych polskiej sceny lat dziewięćdziesiątych. Płyta zawiera obie demówki zespołu tj. „Overland” z 1995 r. oraz starszą o rok „…Is Everywhere”. Materiał został starannie zgrany z taśm matek przez sam zespół, zaś oprawę graficzną wykonano na podstawie oryginalnej poligrafii kaset. Ponadto booklet zawiera archiwalne fotografie zespołu „z epoki” oraz okolicznościowe komentarze ludzi związanych ze sceną metalową.

Overland_kompilacja

Oficjalna premiera wydawnictwa odbyła się 20 stycznia 2018 r., 25 lat od pierwszej próby Overlord, podczas festiwalu IRON FEST w Krośnie na którym wystąpią Neolith, Thunderwar oraz Kalt Vindur.

Ponadto, w przygotowaniu są okolicznościowe, limitowane koszulki zespołu Overlord, które zamówić można jedynie w przedsprzedaży do 31 stycznia 2018 r.w sklepie internetowym Mythrone Promotion pod adresem http://mythrone.8merch.com/

Overlord_TS

Overlord powstał końcem 1992 roku, kiedy rozpadają się dwie jasielskie formacje metalowe, INSOMNIA i GOD. Po roku prób, OVERLORD w lutym 1994 roku rejestruje debiutanckie demo „…Is Everywhere”. Formacja promuje swoje demo rozsyłając je do edytorów zinów w kraju i za granicą. Uczestniczy także w kilku lokalnych koncertach oraz bierze udział w TRUE BELIEF FEST, na którym występuje obok LAKE OF TEARS, CHRIST AGONY czy VADER. W grudniu 1995 roku w MDK w Jaśle grupa rejestruje swoje drugie demo „Overland”, które podobnie jak pierwszy materiał trafia do wielu rozgłośni radiowych, edytorów zinów oraz wytwórni płytowych na całym świecie, a ukuta przez zespół formuła Galician Death Metal staje się powszechnie znana w polskim podziemiu metalowym. Utwory z „Overland” ukazują się na kilku podziemnych taśmach kompilacyjnych. W kwietniu 1998 roku zespół wchodzi do sanockiego Manek Studio, gdzie rejestruje promo „Tape ’98”. W listopadzie tego samego roku ponownie w Manek Studio pod okiem Arkadiusza „Malty” Malczewskiego OVERLORD nagrywa debiutancką płytę „In The World Of Time”. Mimo intensywnej promocji, licznych, pochlebnych recenzji, publikacji niektórych nagrań na kompilacjach (np. „Blood To Come Vol. 9” czy „Burning Abyss Compilation”) nie udaje się zespołowi sfinalizować żadnej umowy wydawniczej. „In The World Of Time” ostatecznie nie ukazuje się w oficjalnym obiegu. W roku 2000 OVERLORD kończy działalność . W 2009 r. pamięć o zespole ożywa na nowo za sprawą Surgical Diathesis Records, która podejmuje się wydania „In the World of Time” na srebrnym krążku. Premiera albumu odbyła się 30 kwietnia 2009 r., ponad 10 lat od nagrania płyty. W 2010 r. OVERLORD ponownie zwiera szyki, aby 12 lutego w jasielskim klubie „Europa” zagrać specjalny, 21 w dorobku, pożegnalny koncert.Comments are closed.